Witam..

Witam na nowej stronce naszej gazetki PFC Charazay News.

wtorek, 17 maja 2011

Polska - Czechy

W kolejnym meczu reprezentacja Polski seniorów grała z Czechami. Mecz odbywał się w Polsce, więc hala zapełniła się biało-czerwonymi kibicami. Już przed tym meczem zagwarantowaliśmy sobie awans do następnej rundy, lecz trener zapowiadał, że będziemy walczyć o jak najlepszy bilans.

W pierwszej kwarcie w polskiej kadrze zagrali Poznański, Hyży, Radke, Mikołajczak i Klorek. W pierwszych minutach meczu oglądaliśmy wyrównaną grę. Dopiero w czwartej minucie Polacy objęli prowadzenie i nie oddali go do końca kwarty, systematycznie powiększając przewagę. Wygraliśmy 20-11.

Na drugą kwartę Zoppot wystawił Hyżego, Cipura, Mikołajczaka, Szreka i Przybylskiego. Biało-czerwoni na początku przejęli inicjatywę i powiększyli swe prowadzenie. Czesi nie dali się jednak uśpić i odrobili stratę z nawiązką. Najjaśniejszym punktem reprezentacji naszych południowych sąsiadów był Podzimek. Goście wygrali 14-11.

W trzeciej części meczu zagrali Poznański, Cipur, Szrek, Mikołajczak i Klorek. Pierwsze minuty trzeciej kwarty to popisowa gra Polaków. Uzyskali oni run 12-2. Nie oddali prowadzenia do końca, lecz Czesi troszkę je zmniejszyli. Ostatecznie wygraliśmy 22-16. Przed ostatnią kwartą mieliśmy 12 punktów przewagi.

W czwartej odsłonie meczu Zoppot do gry desygnował Poznańskiego, Cipura, Radke, Szreka i Klorka. Polacy kontrolowali grę, byli rozluźnieni. Nie wiem, co musiałoby się stać, abyśmy przegrali ten mecz. Utrzymaliśmy prowadzenie do końca meczu wygrywając kwartę 16-14, a cały mecz 69-55.

Mecz nie należał do łatwych. Wiele było walki, lecz lepsza gra naszej kadry zaowocowała zwycięstwem. Znakomicie zagrał Mariusz Cipur, który został wybrany MVP meczu. Zdobył 24 punkty, 6 zbiórek, 3 asysty, 2 bloki i 1 przechwyt. Oczywiście utrzymaliśmy pierwsze miejsce w grupie.

poniedziałek, 16 maja 2011

Wywiad z Zoppotem

dembol : Witam trenera!! Obecny sezon to najważniejszy sezon w Twojej Charazayowskiej karierze. Jak się czujesz?? Prowadzisz przecież reprezentacje Polski.

Zoppot : Czuje się dobrze, nie mam żadnych dolegliwości żołądkowych z powodu tego, że już niedługo zagramy na Mistrzostwach Świata. Chcę dojść jak najdalej, zobaczymy co uda się ugrać. Na pewno mnie jako managera w Charazayu ta kadra rozwinęła - teraz ja postaram się dać coś kadrze.

d: Patrząc na naszych zawodników, jak i na twoje umiejętności, jak daleko możemy zajść w tych MŚ?? Jaki cel postawiłeś sobie na początku przygody z kadrą??

Z: Polska w Charazayu zawsze musi walczyć o medale i mimo, że po cichu wiem, że będzie o to bardzo, bardzo trudno to nie mogę powiedzieć inaczej. Walczymy o medale.

d: Na jakie reprezentacje nie chciałbyś trafić w grupie MŚ? Która jest najmocniejsza??

Z: Jest tak wiele wyrównanych reprezentacji, że i tak trafimy w końcu na kogoś bardzo silnego z którym wygrana będzie prawdziwym wydarzeniem, dlatego na tym etapie nie mam jakichś szczególnych preferencji.

d: Awans na MŚ mamy już pewny. Czy będziesz do końca grał takim samym składem, czy na końcu dasz pograć młodszym??

Z: Prawdopodobnie będziemy walczyć o jak najlepszy bilans, ale to chcę skonsultować jeszcze z moimi asystentami.

d: Chyba nie zrezygnujesz z naszych największych gwiazd kosztem młodszych??

Z: Nie, nie rezygnuje, co widać po tym, że w kadrze trzymam nawet 35 latków.

d: Kto jest w składzie sztabu szkoleniowego?? W czym ci pomagają??

Z: Najbardziej pomagają mi Hanibal i mamrobaki. Ich pomoc jest dla mnie nieoceniona. Patrząc na ich pasję i zaangażowanie w tą grę, także staram się dać od siebie więcej. Nie mogę zapomnieć o siatce skautów której teraz patronuje Hanibal. Uciekł od nas niestety Jopencjusz, ale wiadomo, ma od niedawna inne zadanie.

d: Jak widzisz swoje utrzymanie w PLK??

Z : Myślę, że spokojnie się utrzymam. Fakt, że pierwsze pięć porażek były frustrujące bo jeszcze niedawno ocierałem się o puchary zajmując 5-6 miejsca w lidze, ale myślę, że wyjdę z tej sytuacji.

d: Podaj mi najlepszą piątkę w CBM.

Z: Mam nadzieję, że po sezonie będzie ona wyglądać tak:

Konrad, Malak, Goszczyński, Zieliński, Gołota :)

d: Kto może powalczyć z 13-tkami o Mistrzostwo Polski?? Czy można z nimi wygrać??

Z: Można z nimi wygrać co pokazał Mythos i jego Ambushmasters, ale ogólnie w sezonie będą sporo przed resztą stawki.

d: Kto według ciebie jest najlepszym trenerem w Polsce??

Z: Cenie sobie wielu i nie chcę wybierać jednego. Począwszy od moich asystentów - mamrobaki i Hanibala których wiedza jest niesamowita, po zimata który zbudował niesamowity skład w krótkim czasie i teraz zbiera tego żniwa, a do tego jest bardzo skromnym(tak mi się wydaje) człowiekiem co wzbudza jeszcze większy szacunek. Cenię także Mythosa, hota, makula (wspaniały wynik z kadrą), lukina (jego przemiana teamu jako jedna z niewielu w czarku naprawdę przynosi skutki). Na pewno kilku uznanych managerów nie wymieniłem ale to na pewno TOP.

d: Jeszcze niesiemy jak wynik osiągniesz. Jeżeli zdobędziesz medal to czy będziesz ubiegał się o reelekcję?

Z: Raczej nie będę ubiegać się o reelekcję.

d: Wybór jopencjusza i mamrobaki na trenerów naszych młodzieżówek to dobry wyborów?? Na kogo ty głosowałeś??

Z: Dobry wybór choć przy U18 głosowałem na kogoś innego. Powodów i wyboru nie podam :) .

d: Czy ostatnie zmiany są według ciebie dobre?? Jakie ulepszenia sam widziałbyś w grze??

Z: Na pewno zmiany idą ku lepszemu, dobrze, że ożywiła się także Polska społeczność w tym temacie i kreuje temat lig juniorskich które byłyby na pewno ulgą dla wielu zespołów z czołówki. Mnie to w tym momencie tak bardzo nie jest potrzebne, ale to na pewno bardzo pomocna zmiana.

d: Teraz coś o tobie. Jak masz na imię, gdzie mieszkasz, ile masz lat, czym się zajmujesz na co dzień??

Z: Bartek, 28, Gdańsk. Pracuje w marketingu jednej z dużych pomorskich firm, a dodatkowo, przez to, że na dłuższa metę nie pasuje mi życie na etacie, chcę wcielić w życie dwa internetowe start upy. Trzymajcie kciuki :) .

d: Jakimi innymi sportami się interesujesz?? Uprawiasz któreś??

Z: Trenowałem dawno temu w juniorach Lechii. Najbardziej sportowo interesuje mnie piłka nożna i koszykówka.

d: Jesteś kibicem jakiejś drużyny w którejkolwiek z dyscyplin??

Z: Lechia Gdańsk - piłka nożna, Trefl Sopot - koszykówka. No i kilka drużyn piłkarskich i koszykarskich z zagranicy.

d: Kto zostanie mistrzem w NBA??

Z: Niestety Miami Heat. Chociaż jak pewnie większość interesujących się NBA - teraz kibicujemy Memphis ;)

d: Może śledzisz PLK?? Kto będzie Mistrzem Polski??

Z: Niestety Asseco Prokom :) Żałuje, że w finale nie grają z Treflem - gdańska Ergo Arena miałaby okazję ponownie imponująco się wypełnić.

d: Nasza kadra na ME wystąpi bez Marcina Gortata. Czy bez niego dadzą sobie radę??

Z: Mamy bardzo trudną grupę więc nawet z Gortatem byłoby bardzo trudno. Nie ma jeszcze wybranego trenera więc patrząc na to wszystko trudno być optymistą.

d: Skąd pomysł na nick i nazwę zespołu??

Z: Nick wziął się z forum.e-basketu - nieistniejącego już dziś niestety. Wziął się od tego, że kibicowałem zespołowi z Sopotu. Nazwa drużyny wzięła się z mojej chwilowej fascynacji okresem sarmatyzmu - która powoli mi przechodzi ;) .

d: Masz jakieś rady dla nowych użytkowników??

Z: Przede wszystkim obserwować i nie bać się pytać :) . To są dwie uniwersalne rady aktualne zawsze i wszędzie.

d: Dziękuję za wywiad!

Z: Dzięki

niedziela, 15 maja 2011

Zaległe informacje o Lidze Mistrzów

autor: PacioVC15

Za nami już 2. runda eliminacji do ligi Mistrzów Charazay, a w niej Legion Legionowo podejmował na wyjeździe  
Sagesse (LEB).
Drużyna z Libanu okazała się zbyt słaba, żeby nawiązać jakąkolwiek walkę z czołową Polską drużyną. Wystarczy jednak dodać, że mistrz Libanu sezonu 20 wystawił w tym meczu nie drugi, a trzeci garnitur. Przeciwko polskiej drużynie zagrała grupka 15-letnich chłopaków którzy nie mieli najmniejszych szans w walce z takimi graczami jak Redondo, Uriz czy Mazzini. Najlepiej o tej przewadze świadczy wynik (5-159), skuteczność z gry (Sagesse 0%, Legion 81%) czy straty gospodarzy (50, z czego 47 to bezpośrednie przechwyty Legionu).
Czy trzeba pisać coś więcej?


Gospodarze
Goście
Rzut za 2:
0/27 (0)%
Rzut za 2:
69/79 (87.3)%
Rzut za 3:
0/1 (0)%
Rzut za 3:
2/7 (28.6)%
Rzuty Wolne:
5/6 (83.3)%
Rzuty Wolne:
15/24 (62.5)%
Zbiórki:
9 (2)
Zbiórki:
39 (12)
Asysty:
0
Asysty:
30
Straty:
50
Straty:
3
Przechwyty:
0
Przechwyty:
47
Bloki:
0
Bloki:
0
Faule:
22
Faule:
8




ZawodnikPKTZB-OZB-DSTRASTBLKPRZFL1P2P3PMINEVAL
Legion Legionowo1591227330047815-2469-792-7200248
Gerardo Del Oso8000601122-63-30-22019
Travis Armstrong1802000412-38-90-12021
Joaquín Redondo3002010612-214-150-22036
Tomás Uriz2456160302-311-150-02038
Jonny Fonteyn14010801211-25-61-12033
Bartłomiej Tomczak000000000-00-00-000
Patrick Rios1336030401-26-70-02027
Édson Pacheco1901140514-46-61-14028
Oscar Mazzini2245120210-011-130-02032
Bronisław Woźniak1104000011-25-50-02014
Tuncay Adil000000000-00-00-000


Co teraz?
Teraz Legion zmierzy się w 3. Rundzie w Singapurze (jęk kibiców) z tamtejszymi San Antonio Rockets o fazę grupową gdzie już czekają 13-tki i Odlew.

sobota, 14 maja 2011

Siódma kolejka PLK

Początek ligi pokazał, że każdy może powalczyć w PLK, nawet beniaminek. Swój pierwszy mecz w tym sezonie przegrała..

Piekarnia 10,5 – Legion Legionowo 73-84

… Piekarnia. Faworytem przed tym meczem był Legion. W pierwszych meczach wygrali tylko 4 mecze, ale to ciągle Legion. Pierwsze pięć minut rozgrywane było pod dyktando gospodarzy. Wygrywali już sześcioma punktami. Jednak wtedy goście podnieśli się z kolan i wygrali kwartę 25-20. W drugiej części meczu Piekarnia pokazała, dlaczego wygrała wszystkie mecze do tej pory. Gospodarze zdominowali rywala i wygrali 20-12. Trzecia kwarta to, tak dla odmiany, dominacja Legionu. Roznieśli oni Piekarnie 25-12 i prowadzili 62-52 w meczu. W czwartej kwarcie oglądaliśmy wyrównaną grę. Ostateczny jej wynik to 22-21 dla Legionu, co dało im zwycięstwo. MVP spotkania został Tomás Uriz. Kolejnym ciekawym meczem był:

Boskie Sosery – Ambushmasters 90-94

Zdecydowanym faworytem tego meczu był Ambushmasters. Udowodnili to w pierwszej kwarcie, dominując przez cały czas. Wypracowali oni sobie przewagę sześciu punktów i wygrali kwartę 24-18. W drugiej części meczu oglądaliśmy grę „punkt za punkt”. Żadna z drużyn nie umiała zdominować przeciwnika. Ostatecznie Boskie wygrały 20-19. Już na początku trzeciej kwarty gospodarze przejęli inicjatywę i wyszli na prowadzenie w meczu. Ambushmasters nie dał się jednak uśpić i objął ponowne prowadzenie w meczu. Kwartę wygrali gospodarze 18-14. W ostatniej części meczu oglądaliśmy wyrównaną grę. Czterdzieści sekund przed końcem meczu prowadzili gospodarze. Do remisu doprowadził jednak Mark Martin. Mieliśmy więc dogrywkę. W początkowych minutach przewagę uzyskały Boskie, lecz Ambushmasters’om udało się wygrać 15-11. Najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania został wybrany Mark Martin. Bardzo ciekawy mecz oglądaliśmy także w …

DANMAR Warszawa - VB Leasing Siechnice 56-62

Warszawie. Miejscowy DANMAR podejmował drużynę z Siechnic. Pierwsza kwarta bardzo źle zaczęła się dla gości. Corrado Furlan skręcił kostkę i zakończył grę w tym meczu. W niczym to jednak nie przeszkodziło VB. Zagrali lepiej niż gospodarze i zasłużenie prowadzili w meczu 20-14 p o pierwszych dziesięciu minutach. W drugiej kwarcie lepiej zagrali Warszawianie i wygrali kwartę 17-13. Trzecia część meczu to pokaz nieskuteczności i dobrej obrony obu ekip. Dawno nie widziałem tak niewielu punktów w jednej kwarcie. Ostateczny wynik kwarty to 8-8. Leasing prowadził dwoma punktami przed ostatnią kwartą. Goście już od początku narzucili swój styl gry i szybko uzyskali duże prowadzanie. Gospodarzom nie udało się już doprowadzić do korzystnego dla siebie wyniku. Wynik kwarty to 21-17 dla VB Leasing Siechnice. MVP spotkania został Arnaldo Giannini.

Pozostałe wyniki

WKS Silesia King – Odlew Poznań 111- 25

Amator Pokój – B.C.Dino 73-48

Natura Born Winners – Jastrzębie Zdrój Hawks 29-70

13-tki Pokój – Winged Hussars Gdańsk 142-9

And One Team Kraków – Grim Reapers 86 - 47

wtorek, 10 maja 2011

Zmiany w silniku charazay odnośnie doświadczenia – refleksje Morfeusz’a33



Autor: Morfeusz33

Na pewno czytaliśmy wszyscy już o tym, że w przyszłym sezonie w Charazay trochę mniejszą rolę w silniku meczowym odgrywać będzie doświadczenie. Postanowiłem podzielić się paroma bardzo prywatnymi refleksjami.

Zastanawiamy się na pewno teraz jak to wpłynie na zmianę przebiegu i wyniku meczu, zwłaszcza każdej z naszych drużyn. Na to pytanie nie ma odpowiedzi … póki nie zacznie się następny sezon.

Część z nas stawia na młodszych, starając się rozwijać talenty zawodników poniżej 25 roku życia, a następnie na przykład sprzedawać ich z zyskiem. Nie wszyscy jednak tak robią. Na pewno, i mówię to jako jeden z „takich”, w Charazay sporo jest weteranów, ciągnących wynik zespołu – weteranów bez których nie byłoby niejednego zwycięstwa niejednego zespołu. Czy za dużo jest weteranów ? I tak, i nie … Dlaczego nie powiedziałbym, że za dużo. Otóż, i tu szybko dochodzę do tego co jest mottem mojego tekstu.

Osobiście uważam, że bardzo często decyzja o zakupie weterana powodowana jest nie jego doświadczeniem, ale możliwością uzyskania zawodnika - weterana, który przykładowo świetnie drybluje i jest bardzo szybki czyli fantastycznego obwodowego w takiej cenie, w jakiej takiego samego zawodnika w wieku 20-stu paru lat nigdy by danego zespołu nie było stać. Prawda jest taka, że zawodnicy z upływem lat, jak się starzeją to – co normalne – tanieją, zachowując przecież do 34 roku życia skille bez zmian. To też czyni weteranów atrakcyjnymi dla zespołów, których nie stać (albo jeszcze nie stać) na sprowadzenia takiego samego zawodnika, ale młodszego.

Dalej, często Ci weterani owszem doświadczeni „ponad 10”, nie mają jednak często doświadczenia bliskiego 20-stu, co oznacza, że to jednak ich skille odgrywają rolę. Nie chcę i nie twierdzę, że doświadczenie nie gra roli – odgrywa bardzo dużą rolę w obecnym silniku Charazay i posiadanie weterana, który „swoje potrafi i przy tym jest doświadczony” jest cenne, ale … ale – moim prywatnym zdaniem – sprowadzając weterana do zespołu bardzo często kierujemy się jednak tym, że uzyskujemy – jak wyżej piszę – zawodnika z „nabitymi skillami” w cenie na jaką nas stać, a dopiero potem patrzymy „jakie przy tym ma doświadczenie”. Wielu z nas, który długo jeszcze nie dojdą do pozyskiwania „nabitych zawodników” w wieku 20-paru lat taka polityka pozwala na operowanie na Charazay na zadawalającym poziomie bez większych funduszy.

Co będzie dalej ? Z powodów jak wyżej twierdzę, że wraz z nieznacznym spadkiem znaczenia doświadczenia popyt na weteranów nie skończy się … Mechanizm, jak opisałem wyżej, powoduje, że jeszcze mniej może będziemy patrzeć na ich doświadczenie, ale analiza skilli, które „można mieć w atrakcyjnej cenie” … takiej w jakiej „ani połowy tych skilli” nie kupilibyśmy u zawodnika 20-paroletniego … ten mechanizm będzie zawsze powodował, że weterani będą atrakcyjni dla zespołów ze średniej i dolnej półki, bo pewno tych z wyższej półki stać na „nabitych zawodników” w młodszym wieku.

A jak będzie naprawdę w przyszłym sezonie … to zobaczymy dopiero wtedy. Możliwe, że niektórzy uznają, że płacenie szybciej męczącemu się weteranowi pieniędzy przy ciut mniejszej dominacji jego na boisku (spadnie bonus z doświadczenia) oznaczać będzie, że są mniej opłacalni … Na pewno tacy będą, ale … „nabite skille” w niższej cenie – to zawsze będzie przyciągać. Możliwe tylko, że „młodsze wiekiem zespoły” będą mniej dominowane na boisku przez „starsze wiekiem kluby”.

Zobaczymy …

niedziela, 8 maja 2011

Interview with jens_vdp

dembol : Hello. Thank you for having agreed to answer my questions. Here is the first one: What do devs do? What are your duties?

jens : Hi, as i really liked your previous interview with notatol, i didn't

see any reason why i'd not answer some questions myself.

Though, i want to apologize in advance for my limited english skills.

What developers do? Fixing daily issues/bugs and developing new stuff.

My main responsibility was to lead the contributor project. Helping

them out with things they want to make and put it online. Another part

of my job is making new stuff myself. Fixing bugs is not my main duty,

but of course, when there are problems and no other dev is available,

i will fix it myself.

d : How does Dev's day look like? How many hours do you spend on the CBM?

j: There's not really a schedule for that, because we are all doing it in

our free time :p. Since i'm doing an internship for school at the

moment my day looks like:

Waking up, checking if daily update ran smoothly and if there are no

other big problems, leave to work. During work, charazay is open the

whole day, so i check forums all the time and communicate with Phua

and Leo, but i have no database acces over there. So when i come home

and i have no basketball training myself, or i'm not going out with

friends, i'm working on my graduation project for school and working

on some stuff for charazay. (I try to devide that time equally atm).

During the week i'm online for 10-15 hours a day, but really working,

about 2-3 hours. In the weekend, it can be up to 5 hours.

So let's say i'm working for charazay about 20 hours in an average

week for now. When i graduated at the end of june, i'll have more time

again.

d: Recently there have been problems with the server. What were the

problems and were they resolved?

j: There have been a few problems. Some problems were located on the

server itself, so we couldn't do anything to that. Another main issue

was an increment of serverload due to an increment of data. Since

then, we are trying to optimize our stuff every day, to prevent this

in the future again. This contains rewriting scripts to make them

faster, optimizing our database,... .

d: Do you think contact with the community is good enough? If not,

what should be improved?

j: Charazay has a really great community and i believe we should

constantly work on the communication with them. This has been big

problem some time ago, but we are doing our best to improve this now.

We are recently trying to use the 'known issues' on the helpdesk page

again, as well doing some more announcements with information.

d: How does the game engine works? I know maybe I ask too much, so you

don't have to be precise. Hehehe ;-)

j: Haha, nice try :D. Of course i cannot answer much on this. The most

important thing you should know is that we are using a defensive and

offensive potential for each layer, as explained in the manual.

d: There are rumours, that the gameplay in CBM is too random. Are you

doing anything in order to change this? What about 3pt shooting?

j: I agree that the engine is far from perfect. As you might noticed, we

created a topic in the CBM forum about the engine. We are

investigating all the issues that users are posting there and we will

be looking into making a better engine.

Though, any minor change in the engine can have a big influence. Not

only on the result of the engine/match, but also on a long lasting

team strategy (training, transfers,..).

So except for small fixed and small adjustments, we will certainly not

change important issues in a short period.

d: Many people think that the idea with the bookmaker is not good, and

the crew should deal with more important things. What is your opinion

about this?

j: There was a deal with betsafe to try some stuff on our site. The

intentions were certainly better, than some of you experienced it. The

main goal was to bring international matches more into the spotlight

with this. I can only say this only took 1 hour of dev time to do make

this, so it's not that we are not working on other stuff because of

this.

d: What are the requirements to become a dev?

j: Loving the game/basketball and have good developing skills i guess :)

It's also important that the devs can work as a team and respect the

coding standards. We have only three devs now, but we might have the

best 'team' since a very long time.

d: Do you have financial benefits of being dev?

j: For me personally, it's not a secret. I get 75 euro a month. Based on

an average month i work for charazay, it's about 0,8 euro per hour.

Just to emphasis that a i'm not a developer of charazay for the money,

but because i'm addicted to the game.

d: Will the next season gearing up some revolutionary changes in the game?

j: All changes will be announced in time. We already announced the

sponsor contracts and the decrement of the importance of experience.

Furthermore we are evaluating the engine and testing some fixes in it.

We are also working on some new projects which will be announced when

they are ready to be implemented.

Maybe i can reveal something here: There will be a huge change in a

few weeks, maybe the biggest change ever. More info will be announced

very soon.

d: Will CBM continue to exist until the end of the world?

j: Hard to predict. It all depends on how things will evolve on the

internet and if we can jump on that train of evolution. Personally, i

have a feeling that the interest in online manger games has strongly

decreased in the last two years, while it was really 'hot' 4 years

ago. Though, i hope charazay will be there for a long time and we will

do everything to achieve that.

d: Who will be the World Cup champion in seniors NT? Why?

j: USA will definitely be the team to beat, but i believe Spain should be

able to get the title. Grimo is an experienced user and i believe he

will manage to set up a balanced roster with the big pool of players

that Spain has.

d: Now something about you. What is your name, where you live, how

old are you, what do you do every day.

j: Ii'm Jens Vandeput, living in Belgium, near Brussels. I'm 23years old

and almost graduating as web developer. I already passed my exams,

just need to finish my internship and my graduation project. So

actually i should be spending less time (or even keep away) on

charazay until the end of june, but i'm afraid that i'm too addicted

:)

Besides charazay and school/internship, i'm a Basketball coach and a

musician. Next season i will be coaching an U18 team and an U21 team.

Since a serious knee injury i'm not playing on the court myself

anymore.

About the music, i'm a certificated Sound Engineer, but also playing

bass guitar and a bit of piano and acoustic guitar as well. It's just

a hobby, i'm not playing in a band anymore. It can really bring me

some rest in a stressy period, or just as a break when developing.

d: Are you interested in other sports besides basketball?

j: Yeah, actually i'm following quite a lot of sports. Besides

basketball, mainly: soccer, tennis, F1 and cycling.

d: Who will be the champion in the NBA? Why?

j: First of all I want to say that it's pretty hard to follow the NBA in

Belgium. You need a special (paying) option on TV, to be able to watch

it. So, i'm only following some matches on internet from time to time,

certainly during the play offs. To be really honest, i'm not a big fan

of NBA basketball. As a youth coach i'm working for hours with

kids/guys to learn them the fundamentals of basketball, but if you

look to an NBA match you hardly see some teamplay and I see

travellings all the time. Of course the NBA has some extremely great

athletic players, which can bring some more dunks and other show

elements. It's amusing to watch sometimes, but i prefer another style

of basketball.

To predict the champion it's hard, as i didn't see all the teams

playing this season, but i guess it will be hard to beat Miami..

d: Who will win the Champion League? Barcelona or ManUtd?

j: It's a great final, both teams deserve to be there. But i really hope

Barcelona will win. It's just so great to watch them. All working hard

for the team, all playing technically so great. In my opinion, they

are showing the best soccer i've ever seen.

d: Do you have any advices for new users?

j: Get a good tutor who can help you out and answer all your questions.

If you want to achieve something, don't be afraid to buy an older

player to make you win, but don't forget to think on a longer term by

doing for example some great transfer deals where you can get some

more money out after some seasons.

d: Thank you again. I'm glad that someone from the "top" agreed to

answer my questions.

j: No thanks.

Thank you for the translation LUKAS